Zużycie energii Bitcoin rośnie, teraz porównywalne z Czechami

Gdy wskaźnik hash osiąga nowe maksima, szacowany wpływ sieci na środowisko również rośnie.

Szacowane zużycie energii w sieci przez Bitcoin stale rośnie.

Ostatni szczyt to najwyższa wartość szacowana od czasu majowego obniżenia o połowę.

Nowy raport w czasopiśmie sugeruje, że szacunki mogą być w rzeczywistości niskie

Szacunkowe zużycie energii i wpływ na środowisko Immediate Edge– ze względu na duże zapotrzebowanie na moc platform wydobywczych – rosły i rosły aż do majowego zdarzenia o połowę , w którym to momencie spadł z klifu, gdy nagrody za wydobycie spadły o połowę.

Nie minęło dużo czasu, zanim te szacunki ponownie zaczęły rosnąć , aw tym miesiącu osiągnęły poziomy niewidoczne od marca.

Według Digiconomist , który śledzi szacowany całkowity pobór mocy w całej sieci Bitcoin, szacuje się, że Bitcoin zużywa obecnie 67,927 terawatogodzin (TWh) rocznie od czwartku. To nieznacznie spadek w porównaniu z ostatnim szczytem 68,916 TWh z 4 września.

Ten ostatni szczyt był najwyższy od 11 maja, dnia obniżenia o połowę, i jest zbliżony do liczby odnotowanej w połowie marca. Następnie szacowana konsumpcja gwałtownie spadła z powodu katastrofy Bitcoin COVID-19. ale urósł przed obniżeniem o połowę. Szczyt tego miesiąca to także ponad 12% wzrost w porównaniu z tym okresem w lipcu .

W międzyczasie, minimalne szacunkowe całkowite zużycie energii Bitcoin osiągnęło niedawny szczyt 54.853 TWh 2 września, co jest najwyższą wartością odnotowaną od listopada 2018 r.

W ciągu ostatniego tygodnia spadło nieznacznie plus 50,715 TWh w czwartek

Najnowsze szacunkowe dane dotyczące zużycia energii przez Bitcoin wskazują, że sieć za zużyciem energii to tylko 42 kraje na świecie na tym froncie, przy czym zużycie energii Bitcoin jest porównywalne z Czechami. Zużycie energii Bitcoin plasuje się teraz na tej liście powyżej Szwajcarii, Kuwejtu i Algierii.

Digiconomist szacuje, że ślad węglowy Bitcoina wynosi 32,27 Mt CO2 lub porównywalny z Azerbejdżanem, przy wytwarzaniu e-odpadów porównywalnych z Luksemburgiem na poziomie 10,81 kt.

W międzyczasie szacuje się, że pojedyncza transakcja Bitcoin ma taki sam ślad węglowy jak 709 007 transakcji VISA, oglądanie 47 277 godzin filmów na YouTube lub zużycie energii przeciętnego amerykańskiego gospodarstwa domowego w ciągu 20 dni.

Należy pamiętać, że są to tylko szacunki i toczy się dyskusja na temat tego, czy uwzględniają one bardziej wydajne nowoczesne operacje wydobywcze. Jednak raport sierpnia od Badań Energii i Nauki Społecznej, autorstwa Alex de Vries, twórca Digiconomist , sugeruje, że szacunki zużycia energii Bitcoin może faktycznie być znacznie zaniżone.

Na przykład w tym artykule w czasopiśmie „konserwatywnie” oszacowano całkowite zużycie energii przez sieć Bitcoin na 87,1 TWh na dzień 30 września 2019 r., Podczas gdy Digiconomist podaje szacunkową wartość 73,21 TWh dla tego samego dnia.