Yearn.Finance (YFI) Flips Bitcoin ATH za 27.000 dolarów, BitMEX CEO ma to przesłanie dla rynku kryptomicznego YFI zyskał prawie 40% do handlu po swojej ostatniej cenie 26.388 dolarów.

Yearn.Finance (YFI) Flips Bitcoin ATH na 27.000 dolarów, BitMEX CEO ma to
Yearn.finance jest protokołem DeFi uruchomionym w lipcu, bez Premine w zdecentralizowanym środowisku przez dewelopera Andre Cronje. Jest to pierwszy protokół na Ethereum, który twierdzi, że daje posiadaczom tokenów wszystkie uprawnienia do zarządzania siecią.

Premine jest warunkiem niektórych nowych walut kryptograficznych, gdzie maksymalne zasilanie zostało już utworzone przed udostępnieniem go publicznie.

Cena YFI naturalnie wzrosła w miarę wzrostu całkowitej wartości zablokowanej w Yearn.finance. YFI został zauważony do handlu około 1000 dolarów marki w momencie jego powstania, ale w ciągu miesiąca nastąpił 10-krotny wzrost jego ceny. Od tego czasu, YFI stał się jednym z najgorętszych aktywów kryptograficznych w przestrzeni DeFi.

Badacz Crypto Hasu mówił o Yearn.finance jako o platformie, która pozwala użytkownikom na realizację różnych strategii inwestycyjnych niskiego ryzyka, odnosząc się do niej jako do inteligentnego konta bankowego.

W porównaniu z innymi tokenami, cena YFI jest wysoka ze względu na unikalną podaż pieniądza. Jego podaż jest ograniczona do 30.000, co jest znacznie niższe od większości aktywów kryptograficznych. Limit rynkowy YFI wynosi 478 mln USD, co według wyceny rynkowej daje mu 29. pozycję.

YFI ma obiegową podaż na poziomie 29.963, co skłania niektórych inwestorów DeFi do wskazania potencjału wzrostu, ponieważ jego podaż została niemal całkowicie wyczerpana.

YFI/USD Daily Chart

W ciągu ostatnich 24 godzin, YFI zyskał prawie 40% na handlu za ostatnią cenę 26.388 dolarów, przerzucając wszechobecne rekordy Bitcoina w wysokości 20 tys. dolarów, ustanawiając dziś nowe rekordy na poziomie 27.241 dolarów.

Inwestor krypto-inwestor Ian Lee uważa, że YFI przekracza Bitcoin Profit jako arbitralne i psychologiczne. Zauważa on, że porównywanie ceny YFI do Bitcoina nie ma większego sensu, ponieważ limit rynkowy BTC jest 568 razy większy niż YFI.

Ponadto, wzrost pułapu rynkowego YFI do zakresu Aave (LEND), największy protokół DeFi z ponad 1,52 miliarda dolarów w całkowitej wartości zablokowane i Maker (MKR) pozostawi swoją cenę około 30 tysięcy dolarów z powodu jego ograniczonej podaży.

YFI Ustawienie nowych All-Time Highs Haveen Traced to These: potencjalnie nowe partnerstwo, Aave ogłaszając YFI listing na 28 sierpnia, i silne techniczne.

BitMEX CEO ma to przesłanie dla Cryptomarket.

Arthur Hayes, dyrektor generalny BitMEX-u, który ostatnio badał różne protokoły DeFi, mówił o obecnej manii DeFi w blogu „Dreams of a Peasant“.

Mówiąc o pozytywnym aspekcie DeFi jako o ogromnym czynniku napędzającym fundusze do Bitcoin i innych kryptosów, wzmocnił, że przestrzeń DeFi ma ogromne pole do rozwoju. Stwierdził on również, że korzystanie z tych protokołów DeFi wiąże się z wyraźnym ryzykiem, które określa jako „pro-banki“.

W swoich słowach Hayes zauważył cztery główne zagrożenia dla „hodowli plonów“ DeFi:

Jeśli kupisz token DeFi, który ma przynosić dywidendę z opłat ujętych w protokole, a token spada, możesz ponieść stratę pomimo dywidendy.

Książka kredytowa „bierze na siebie utratę wartości“, co oznacza, że kredyty nie są prawidłowo likwidowane ze względu na płynność finansową, a tym samym deponenci ponoszą stratę.

Może dojść do niewywiązania się z płatności, jeśli wprowadzone zostaną zaniżone pożyczki, a pożyczkobiorcy nie będą mogli spłacić pożyczek, zaniżone pożyczki są czymś, co Aave testuje właśnie teraz.

Ma miejsce kryptohakowanie. „Jest to wynik celowego lub niezamierzonego błędu w inteligentnym kodzie umowy, który wysysa aktywa z projektu, lub stają się one niedostępne“.