Wymiana KuCoin wznawia usługę wpłaty i wypłaty Bitcoin, Ether.

KuCoin, wiodąca w Hongkongu cyfrowa giełda walutowa, tymczasowo wstrzymała swoje usługi w zakresie handlu kryptokur walutą w związku z niedawnym atakiem cyberataków, który doprowadził do utraty milionów dolarów. Niezależnie od tego, giełda aktywnie reagowała na to wyzwanie i stopniowo przywracała swoje usługi w miarę jak zespół ulepszał mury bezpieczeństwa giełdy.

Serwis Bitcoin, Ether, i Tether wznawia się
Po aktualizacji z giełdy KuCoin w środę, ma w pełni wznowione funkcje wpłat i wypłat dla trzech najczęściej sprzedawanych walut cyfrowych, Bitcoin (BTC), Ether (ETH) i stabilizowany dolar amerykański, Tether (USDT). Co ciekawe, holdingi klientów na giełdzie są odtąd bardziej zabezpieczone, biorąc pod uwagę fakt, że giełda KuCoin uaktualniła również zabezpieczenia portfeli kryptosów.

W rezultacie, giełda korzysta teraz z nowych adresów dla depozytów w Bitcoin, Ether i Tether. Klienci KuCoin nadal mogą przetwarzać depozyty z wykorzystaniem starych adresów, jednak giełda zaleciła, aby zaktualizować adresy depozytów. Oprócz Ethereum wersji Tether (ERC20-USDT), która została otwarta dla wypłat i wpłat, inne wersje stabilcoin (Tron, EOS i OMNI) są obecnie obsługiwane tylko dla wpłat.

RelatedPosts
Od 2020 r. zamknięto ponad 70 giełd kryptograficznych.
COSS Exchange zatrzymuje żetony klientów warte 600 tys. dolarów
KuCoin Exchange Hackers zidentyfikowani
Chainaliza: Skradziony KuCoin LTC wymieniony na BTC na giełdzie regulowanej

Wymiana KuCoin odzyskuje po hacku 281 milionów dolarów.

Giełda w Hongkongu prowadzi aktywne działania mające na celu przywrócenie wpłat i wypłat większości obsługiwanych przez nią walut kryptograficznych. Do tej pory około 65 projektów dotyczących walut kryptograficznych zostało w pełni wznowionych na giełdzie. W szczególności, giełda musiała zamknąć usługę dla kryptokrypt, natychmiast po incydencie, który rzekomo doprowadził do utraty 281 mln USD w walutach cyfrowych, w tym Ripple (XRP).

Pracując nad przywróceniem usług z odpowiednim poziomem bezpieczeństwa, giełda KuCoin współpracowała również z kilkoma instytucjami w celu przeprowadzenia dochodzenia w sprawie niedawnego ataku. Później, 5 października, giełda ujawniła, że napastnicy zostali zidentyfikowani, chociaż nie udało się ujawnić tożsamości ani nazwisk sprawców.

KuCoin zapewnił jednak w oświadczeniu, że wobec hakerów podjęto środki dyscyplinarne.